56 vjet burg për “shokët” e Bllacës

Gjykata e Qarkut në Prishtinë ka dënuar sot Sadik Abazin me 12 vjet burg, Driton Hajdarin me 7 vjet Burg, Bekim Sylën 12 vjet, Shaban Sylën 8 vjet dhe Shpresim Ukën 15 vjet, të gjithë këta të përfshirë ne rastin Bllaca 2.

Aktvendimi është shpallur pavarësisht se në seancë munguan 3 nga 5 të akuzuarit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS