200 milionë dollarë për një iPhone 5

Dyqind milionë dollarë, shifra stratosferike me të cilën Fadi Flat-White, shtetas libanez, rezidentë në Dubai, ka prenotuar një iPhone5, modelin më të fundit të Apple, ka krijuar jo pak habi, transmeton Shqipmedia

Lajmi është bërë i ditur nga e përditshmja Nahar, që ka shpjeguar edhe arsyen e ofrimit të një shifre kaq të lartë: Flat-White ka pranuar të shpenzojë 200 milionë dollarë për të qenë i sigurt se iPhone5 i tij të jetë i pari i shitur në të gjithë Lindjen e Mesme.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).