20 parti, katër koalicione dhe një kandidat i pavarur garojnë për zgjedhjet e 6 tetorit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka njoftuar se është përmbyllur afati për aplikim për certifikim të subjekteve politike dhe për dorëzimin e listës së kandidatëve për deputetë që duan të marrin pjesë në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit.

Gjatë këtij afati të vendosur nga KQZ-ja, nga 27 gusht deri më 6 shtator, zëdhënësi i këtij komisioni, Valmir Eezi, ka bërë me dije se kanë aplikuar për certifikim dhe për listën e kandidatëve gjithsej 25 subjekte politike, prej tyre janë 20 parti politike, katër koalicione dhe një kandidat i pavarur.

Listat e deputetëve do të bëhen publike pas certifikimit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ).

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).