15 vjeçari shqiptar përdhunon kujdestaren

Një 15-vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët italianë, pasi akuzohet për marrëdhënie seksuale me dhunë.

Mediat italiane informojnë se shqiptari ka dhunuar seksualisht kujdestaren e një qendre riedukimi për të mitur, ku djali ndodhej pas një grabitje që kishte kryer në muajin gusht.

Ngjarja ka ndodhur në një zonë larg qendrës, pasi 15-vjeçari i kishte kërkuar kujdestares të realizonin një udhëtim në natyrë, raporton noa.
Por, sapo mbërritën në zonën malore dhe zbritën nga fugoni, djali u përpoq të joshte kujdestaren, por nisur nga refuzimi i saj, 15-vjeçari shqiptar ka përdorur dhunën dhe e ka sulmuar fizikisht.

Fillimisht e ka rrahuar dhe më pas i ka lidhur një rrip në qafë, duke e detyruar të kryente marrëdhënie seksuale në të njëjtin fugon me të cilin kishin udhëtuar.

Kujdestarja, në gjendje shoku sërish është rrahuar dhe kërcënuar nga i riu shqiptar që të mos tregonte në polici dhe më pas është detyruar të drejtojë automjetin dhe të rikthehej në qendrën e riedukimit.

Në këtë moment ata janë hasur me karabinierët, të cilët pasi mësuan ngjarjen u drejtuan për të kapur djalin, që mbante me vete një thikë.
Por, kur uniformat blu po përpiqeshin të arrestonin 15-vjeçarin, ky i fundit i cili dyshohet që ishte nën efektin e medikamenteve, ka tentuar t’i godasë me thikë, por është ndaluar.

Gjithashtu policia ka sekuestruar si prova materiale, rrobat e djalit dhe të kujdestares, të cilat janë gjetur në automjetin, ku janë kryer aktet e dhunës.
Ndërkohë që kujdestarja, viktimë e dhunës është dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihmën e duhur mjekësore.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).