RCCOLA

10 politikanet më të bukura në botë

/ 2 minuta lexim
RCCOLA

Përveçse kanë arritur të kapin poste të larta përmes politikës, këto femra janë edhe të bukura. Gazeta gjermane BILD ka sjellë një përzgjedhje të dhjetë politikaneve më të bukura në botë.

Gjeni më poshtë emrat:

-Yingluck Shinawatra, 45 vjeç, është kryeministre e Tajlandës. Është motra e ish- shefit të qeverisë, Thaksin Shinawatra.

-Për shkak se është e apasionuar pas rrobave të shtrenjta, shefja e qeverisë në Danimarkë, Helle Thorning Schmidt, 45 vjeç, quhet edhe Gucci- Helle.

-Emërimi i saj në Pakistanin konservator erdhi si befasi: Hina Rabbani Khar, 34 vjeç, është në postin e ministres së Jashtme.

-Najat Vallaud- Belkacem, 34 vjeç, është ministrja më e re e kabinetit francez. Është zëdhënëse e qeverisë dhe ministre për Gratë.

Fundamenti

-Licia Ronzulli përfaqëson partinë e Berluskonit në Parlamentin Europian. E famshme për faktin se merr të bijën në seancë parlamentare.

-Ministrja e Ekonomisë e Spanjës, Cristina Garmendia, këtu së bashku me princeshën e kurorës, Letizia.

-Ajo vetë thotë se pamja e saj i ka hapur të gjitha dyert. Ministrja e Sporteve në Poloni: Joanna Mucha.

-Elena Gabriela Udrea, 39 vjeç, ishte deri në shkurt të këtij viti ministrja e Turizmit e Rumanisë. U akuzua për abuzim me fondet e BE.

-Vicky Voulvoukeli, grekja bukuroshe nuk është aq e dashur për gjermanët. Politikania e djathtë kërkon pagesën e reparacioneve.

-Italiania Mara Carfagna, 36 vjeç, ishte ministre e Shanseve të Barabarta.