Diaspora

Qamil Isufi zgjedhet kryetar i Rrjetit tė Bizneseve Shqiptare nė Zvicėr

Pėrfaqėsues tė komunitetit tė bizneseve shqiptare nė Zvicėr u mblodhėn tė dielėn nė Kuvendin e Dytė tė Rrjetit tė Bizneseve Shqiptare pėr tė zgje...mė shumė
Publikuar mė: 19:24 24.03.2017

Familja shqiptare dėbohet nė mes tė natės


Nė mes tė natės familja Selimi ishte zgjuar nga gjumi. Tė tre fėmijėt Serveta, Aysha dhe Xhenis ishi...mė shumė

Publikuar mė: 15:15 23.03.2017

Pjesėmarrje pėr migrantėt dhe tė rinjtė: Wil-i bėhet me demokratik


Qysh mė herėt nga mesi i popullatės u shpreh dėshira pėr pjesėmarrje nė jetėn politike.

mė shumė

Publikuar mė: 07:58 22.03.2017

Kosovari i gjen gabime gjyqsore Zvicrės, si hakmarrje po kėrcėnohet me dėbim nga shteti


Kosovari ka zbuluar gjegjėsisht denoncuar njė gabim qė kanė bėrė autoritetet e Kantonit Aargau dhe k...mė shumė

Publikuar mė: 07:44 21.03.2017

Pėrparim Avdili zgjidhet kryetar i FDP-sė pėr qarkun 9 tė Cyrihut


Nė kuvendin qė ka mbajtur tė hėnėn FDP e qarkut tė 9 tė Cyrihut, kryetar i ri ėshtė zgjedhur aktivi...mė shumė

Publikuar mė: 06:56 19.03.2017

Kosovarėt prijnė me numrin e tė natyralizuarve nė qytetin e Lucernit


Komisioni pėr natyralizim i qytetit tė Lucernit gjatė vitit 2016 ka trajtuar 351 kėrkesa tė reja, (p...mė shumė

Publikuar mė: 00:20 18.03.2017

Mėrgime Murati, gjurmėve tė Rita Orės, Dua Lipės & CO


Njė tjetėr kėngėtare shqiptare po shkon me hapa tė sigurt nė karrierėn e saj. Mėrgime Murati nga Kos...mė shumė

Publikuar mė: 07:31 17.03.2017

I akuzuari pėr vrasje, pritet tė kthehet nė Kosovė


Prej disa ditėsh nė Gjykatėn e Qarkut tė Lucernit ėshtė duke u zhvilluar njė proces gjyqėsor ndaj tr...mė shumė

Publikuar mė: 21:18 15.03.2017

Edhe pse ishte shpallur “Hero i ditės”, Avni Mehana dėbohet nė Kosovė


Nė mėngjesin e tė martės, Meent Brunken po e priste tė vinte nė punė Avni Mehana. Por, punėtori i ti...mė shumė

Tjera
Publikuar mė: 12:49 26.03.2017
Aksidentohet pėr vdekje motoristi shqiptar
Publikuar mė: 19:24 24.03.2017
Familja shqiptare dėbohet nė mes tė natės

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma