UBT

Zyrtarja e Parlamentit Evropian: Të gjithë sytë nga Brukseli, shpresojmë që Kosovës t’i hiqen sanksionet

/ 1 minutë lexim

Federica Woelk, Asistente e Akredituar e Parlamentit Evropian, ka shkruar se të gjithë i kanë sytë në Bruksel sot, atje ku kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të takohen sot, pas një vere me tensione që përshkallëzuan deri në dhunë.

Uji Dea

Zyrtarja e PE shkroi se shpreson që Kosovës do t’i hiqen sanksionet.
“Të gjithë sytë nga Brukseli sot, ku Kurti dhe Vuçiq do të takohen. Shpresojmë që Kosovës do t’i hiqen sanksionet”, shkroi Woelk.