Zyrtari i Fenerbahces thotë se dënimi i Vedat Muriqit është qesharak

Zyrtari i Fenerbahces, Alper Pirsen thotë se vendimi për ta dërguar Vedat Muriqin në komision disiplinor është qesharak, transmeton zeri.info

Muriqi ishte ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen ndaj Gaziantepit që u mbyll me fitoren e Fenerbahces 2:0.

“Momentalisht, çdo pjesë e federatës sonë të futbollit është kundër nesh. Ne shpresojmë sidoqoftë që drejtësia të gjendet diku, sidomos në Tribunalin e Arbitrazhit, autoriteti i fundit”, ka thënë Pirsen, i cili ka lvadëruar gjithashtu Muriqin për profesionalizmin e tij./ZËRI

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).