Zyrtarë të lartë të OKB-së qëndrojnë në Kamenicë

Kamenicë – Jemi të nderuar që jemi përzgjedhur si komunë model për këtë vizitë shumë të rëndësishme nga e dërguara e Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara për Rininë, znj. Jayathma Ëickramanayake dhe përfaqësuesit e tjerë nga UNICEF, UNDP, IOM, UNDC e UNMIK-u ka shkruar Qëndron Kastrati.

“Bashkë me ta diskutuam për projekte të të rinjëve dhe dëgjuam nga Këshilli i Veprimit Rinor Lokal për aktivitetet që i kanë realizuar. U jam mirënjohës për mbështetjen e tyre të vazhdueshme” ka thënë tutje Kastratu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).