Zyrtare: Sulmuesi i njohur i Kosovës huazohet te skuadra gjermane

Sulmuesi i famshëm kosovar, Ilir Azemi është larguar pas disa vitesh nga Greuther Furth. Sulmuesi llapjan është huauzar te skuadra e ligës së tretë gjermane, Holsten Kiel.

Azemi do të luaj si i huazuar për gjashtë muajt e ardhshëm te Kiel.

Azemit i është premtuar minutazhë e madhe te Kiel ku do të tentojë të gjejë formën e dikurshme pas aksidentit që kishte pësuar pak vite më parë.

Holstein Kiel rënditët në pozitën e shtatë tabelare dhe synon ngritjen në Bundesliga 2./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).