Zyrtare: Sulmuesi i Kosovës transferohet te skuadra turke

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës në futboll, Vedat Muriqi, është bërë me skuadër të re në këtë kalimtar dimëror.

Sulmuesi 23-vjeçari është transferuar te skuadra turke Caykur Rizespor, e cila bën gara në Ligën e Dytë të Turqisë, transmeton Express.

Lajmi për transferimin e tij është bërë publik nga vetë faqja zyrtare e klubit në Twitter.

Ish-sulmuesi i Lirisë dhe Teutës së Durrësit, Besa Kavajës, Giresunsporit dhe Gençelbirliglit, ka nënshkruar kontratë për dy vjet e gjysmë.

Gjatë 4 viteve e gjysmë qëndrimi në Turqi, Muriqi ka shënuar në total 33 gola. /Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).