Zyrtare: Pensionohet Lira

Fatmire “Lira” Alushi, kampione e botës me Gjermaninë në vitin 2007, i ka dhënë fund futbollit të luajtur.

Këtë e ka konfirmuar vetë Lira në përmes një postimi në rrejtët sociale, shkruan Express.

Ky është postimi i plotë i Lirës:

Miq të e dashur

Pas një mendim të gjatë dhe të kujdesshëm, unë kam vendosur të përfundoj Karrierën e Futbollit.

Ky Vendim është shumë i vështirë për mua, sepse me gjithë qejf kam dashur të luaj prapë Futboll në një Klub atraktiv.

Për fat të keq nuk ishte e mundur ta gjejmë një Qytet ku unë dhe Burri im Enisi ishim në gjendje të realizojmë planet tona private dhe sportive.

Prandaj kam vendosur të vazhdoj të jep gjithë Fuqinë dhe Kohen Familjes time. E dua shumë me qenë nënë dhe me parë djalin tonë përditshëm si rritët.

Ajo në këtë Mënyrë nuk do të ishte e mundur me një vazhdim të Karrierës time. Do të falënderoj të gjithë për Përkrahje dhe Mbështetje në të gjithë këto vite.

Futbolli do të jetë gjithmonë një pjesë e madhe dhe e rëndësishme ne jetën time dhe unë besoj qe do të shihemi prape dikur.

Shumë faleminderit, keni qenë të mrekullueshëm.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).