Zyrtare: Pajtim Kasami largohet nga Olympiacosi, befason me skuadrën e re

Pajtim Kasami është transferuar në FC Sion.

Mesfushori shqiptar, Pajtim Kasami, është larguar nga Olympiacosi për t’u transferuar në Zvicër te Sioni.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi në sajtin zyrtar, teksa ka nënshkruar se shqiptari ka nënshkruar kontratë tre vjeçare. /Express/

Le FC Sion s’attache les services de l’international suisse @PajtimKasami pour trois saisons! #FCSion #Mercato #HopSion pic.twitter.com/IhvJFyKg1z

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).