Fundamenti

Zyrtare: Një tjetër shqiptar në ligën e Zvicrës, Dijon Kameri huazohet nga Salzburgu

/ 1 minutë lexim

Futbollisti Dijon Kameri është bërë me skuadër të re. Lojtari shqiptar është huazuar nga RB Salzbug në Grasshoppers Club Zurich.

Kameri ka firmosur kontratë me skuadrën e re deri në fund të këtij sezoni, shkruan Indeksonline

Hidromorava

19-vjeçari i bashkohet futbollistëve tjerë shqiptarë, si: Mertan Shabani, Dior Gerbovci, Sead Ahmeti, Florian Hoxha dhe Amir Abrashi.

Kameri gjatë këtij sezoni ka luajtur tetë ndeshje me fanellën e Salzburgut dhe ka shënuar vetëm një gol./Indeksonline/