RCCOLA

Zyrtare: Lirim Kastrati ndryshon skuadër, transferohet në Poloni

/ 2 minuta lexim

Lirim Kastrati ka ndryshuar skuadër në ditët e fundit të afatit kalimtar të janarit.

Mbrojtësi i Kosovës është larguar nga futbolli hungarez dhe karrierën do ta vazhdoj në elitën e futbollit rumun.

Nuk doli as në ngrohje, Ancelotti shpjegon pse e la në stol gjatë gjithë ndeshjes Modri…Marrëdhëniet intime me ish-partnerin: Kjo është një arsye “për”Rruga e Jetës numër 5: Kuptimi numerologjik, personaliteti …Lista prej pesë kandidatëve potencial për të zëvendësuar Xavin tek BarcelonaJava e 35-të e shtatzënisë: Muaji i tetë po përfundon, trupi juaj është gjithnjë e më i…

Pas tre viteve e gjysmë të kaluara te Ujpest, Kastrati karrierën do ta vazhdoj te skuadra polake Widzew Lodz.

Hidromorava

Ai ka nënshkruar kontratë për dy vite e gjysmë me klubin polak, megjithatë nuk janë bërë publike detajet e këtij transferimi.

“Jam i lumtur që jam këtu dhe tashmë mezi pres ndeshjen e parë. Kam kaluar mirë në Ujpest, i cili ashtu si Widzew është një klub me histori, por më vjen mirë që bëra hapin tjetër”.

“Unë besoj se Widzew është një klub i mirë dhe i madh, dhe Polonia ka një ligë të fortë. Mendoj se është një vend i mirë për mua. Kur fola, kuptova se gjithçka ishte në vend në klub dhe projekti më zgjoi interesimin”.

“Kam biseduar me drejtorin sportiv, i cili më ka bindur të marr vendimin. Dua të arrij të paktën aq sa në Budapest për të sjellë gëzim për tifozët. Kur bëhet fjalë për aftësitë e mia në futboll, jam i fortë dhe jap gjithçka sepse kështu duhet të luajë një mbrojtës. Do të mundohem ta tregoj në fushë”, ka deklaruar reprezentuesi kosovar. /Telegrafi/