Zyrtare: Grasshopper transferon Arlind Ajetin

Grasshopper Club Zurich ka njoftuar për angazhimin e futbollistit shqiptar, Arlind Ajeti.

Qendërmbrojtësi 24-vjeçar do të nënshkruajë kontratë njëvjeçare me klubin zviceran me opsionin për ta vazhduar edhe dy vitet të tjera.

“Jemi të kënaqur që kemi reaguar shpejtë për angazhimin e Arlindit pas lëndimit të papritur të Nathan”.

“Arlindi sjell shumë përvojë dhe pritet t’i ndihmojë shumë shpejt skuadrës”, ka thënë drejtori sportiv i Grasshopper, Mathias Walther.

Në njoftimin e Grasshopper shkruan se Ajeti vjen nga Akademia e FC Basel, ku ka luajtur edhe për ekipin e parë gjatë viteve 2011-2015.

Më pas, ai u transferua ën Itali te Frosinone, ndërsa pas një sezoni (në vitin 2016), iu bashkua Torinos.

Në sezonin 2017/2018, mbrojtësi shqiptar ka luajtur për Crotonen duke regjistruar 23 paraqitje në Serie A. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).