Zyrtare: Gerhard Progni e Fiton Hajdari rinovojnë me SC Gjilani

Dy futbollistët e SC Gjilanit, Gerhard Progni e Fiton Hajdari, kanë vazhduar bashkpunimin me skuadrën e SC Gjilanit.

Njëri ndër futbollistët më të mirë në Superligën e Kosovës, Gerhard Progni, ka arritur marrëveshje për të zgjatur bashkëpunimin me SC Gjilanin edhe për një vit.

Një marrëveshje të tillë e ka arritur edhe sulmuesi tjetër, Fiton Hajdari, i cili ka vazhduar kontratën edhe për dy vite.

Siç bëjnë të ditur nga tabori i SC Gjilanit me nga një vit kontratë kanë edhe sulmuesit Tomislav Busiq e Keita Razak.

Në kampionatin e sapo mbyllur sulmi i “kuqebardhve”, ka qenë më efikasi në ligë duke shënuar 61 gola./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).