Fidanishtja

Zyrtare: Florent Muslija në Bundesligë, nënshkruan me SC Freiburg

/ 2 minuta lexim

Mesfushori sulmuesi Florent Muslioja ka kompletuar transferimin e tij te SC Freiburg në Bundesliga.

Muslija ishte i jashtëzakonshëm në Bundesliga 2 me SC Paderborn ku në 70 ndeshje arriti të shënoi 25 gola dhe të dhurojë 14 asistime.

Punonjësit të shtëpisë së shëndetit në Gostivar po protestojnë për shkak se nuk ju ësht…Pas rrëzimit të aeroplanit në Rusi që dyshohet se transportonte 65 ushtarë ukrainas të …Qeveria i dërgon në Kuvend dy emra për anëtar të Bordit të OSHP-së, njëri nga do të zgj…Bashkim Pllana dhe Fatos Budeci emërohen anëtarë të bordit KRU “Prishtina”Shpërthen cisterna me 60 tonelata gaz në Mongoli, humbin jetën gjashtë persona

“Kam mundur të përjetoj atmosferën e mrekullueshme në stadiumin Europa-Park në ndeshjen e kupës në vjeshtë. Tani mezi pres të njoh shokët e mi të rinj, të zhvillohem më tej këtu dhe të jap gjithçka për klubin”, ka thënë Florent Muslija.

RCCOLA

Florent Muslija do të mbajë veshur fanellën me numër 23.

Detajet e kontratës dhe marrëveshjes mes klubeve është rënë dakord që të mos zbulohen.

Muslija është po ashtu njëri ndër lojtarët kryesor të Kosovës. /Telegrafi/