Zyrtare: Berisha bëhet me skuadër të re

Pak orë para fundit të afatit kalimtar, Veton Berisha është bërë me skuadër të re, shkruan IndeksOnline.

Berisha ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me skuadrën austriake Rapid Wien, ku do të qëndroj deri në qershor të vitit 2020.

23-vjeçari së fundi ishte pjesë e Geruther Furth, ku zhvilloi 60 paraqitje dhe shënoi 12 gola.

Berisha pritet të debutoj më 10 shtator kundër Red Bull Salzburg, ku do ta kemi një përballje vëllazërore, kundër Valon Berishës./IndeksOnline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).