Zyrtare: Ardon Jashari nënshkruan me gjigantin belg Club Brugge

/ 1 minutë lexim

Ardon Jashari ka nënshkruar kontratë me Club Brugge deri në vitin 2028, duke kaluar nga Luzern.

Klubi belg i ka siguruar më herët shërbimet e mesfushorit, për ta afruar gjatë verës në klub, duke paguar 5-6 milionë euro.

Jashari është transferimi i parë i Club Brugge, ndërsa këtë sezon ai ka shënuar 6 gola dhe 4 asistime.

UBT

Mesfushori ka qenë pjesë e Luzern që nga mosha 11 vjeçare, duke luajtur në të gjitha kategoritë.

Ai ka debutuar para një viti me Kombëtaren e Zvicrës. /Telegrafi/