Zyrtare: Arbër Zeneli, lojtari ri i Adana Demirspor

/ 1 minutë lexim

Anësori sulmuesi Arbër Zeneli sot është prezantuar te Adana Demirspor në Superligën e Turqisë.

Lojtari largohet nga Remis, klub që kishte arritur në sezonin 2019/2020, ku zhvilloi 84 ndeshje.

Me klubin francez ai 9 golave ​​dhe dhuroi 16 asistimeve në të gjitha garat.

Lojtar i Kosovës ka nënshkruar për tri vite me klubin turk ku është prezantuar sot.

Hidromorava

Zeneli ka bërë karrierë te Elfsborg në Suedi dhe Heerenveen në Holandë.

🫵🏼 Arbër Zeneli ⚡️ pic.twitter.com/x2KiOkvmYB

— Yukatel Adana Demirspor (@AdsKulubu) September 2, 2023

Ai është ftuar nga Primoz Gliha për ndeshjet e muajit shtator ndaj Zvicrës dhe Rumanisë. /Telegrafi/