RCCOLA

Zymer Bytyqi shënon gol të bukur përballë Besiktasit në Kupën e Turqisë

/ 1 minutë lexim

Antalyaspor është në epërsi pas pjesës së parë ndaj Besiktasit me rezultat 1-0 në kuadër të Kupës së Turqisë.

Golin e vetëm në këtë pjesëlojë e shënoi anësori i Kosovës, Zymer Bytyqi.

Zhvillohej minuta e 30-të, kur Bytyqi mori një top në zonë dhe me një gjuajtje të saktë shënoi për 1-0.

Fidanishtja

Anësori i Kosovës ka filluar të kap formën më të mirë, ndërsa ardhja e legjendës turke Sergen Yalcin në stolin e Antalyaspor i ka bërë mirë Bytyqit që ka kthyer vetëbesimin.

Te Besiktasi nga minuta e parë ka startuar Milot Rashica, i cili po luan si sulmues i dytë në këtë përballje për bardhezinjtë.

Pjesa e dytë pritet të jetë edhe më interesante pasi që Besiktas nuk do të pajtohet me këtë rezultat, pasi që synim i tyre mbetet Kupa e Tutqisë, pasi në garë për titull kanë mbetur shumë prapa. /Telegrafi/