Zviceranja përjeton tmerrin, i dashuri kosovar ia merr telefonin, paratë e pasaportën dhe e lë në rrugë

Një grua zvicerane është grabitur gjatë pushimeve të saj në Kosovë. Fajtori: i dashuri i saj nga Kosova. Por pastaj batica u kthye për viktimën. Një oficer policie ndihmoi gruan e dëshpëruar në nevojë dhe e linte të qëndronte në shtëpinë e tij, shkruan gazeta zvicerane Blick.ch.

Isa F. (emër i ndryshuar) përjetoi tmerrin në Kosovë. Gruaja zvicerane u grabit nga i dashuri i saj në qytetin e Suharekës dhe la në këmbë në mes të rrugës.

Sipas kësaj, burri që vjen nga qyteti i Vushtrrisë, zviceranes ia kishte marrë një Samsung S8 dhe iPhone 8, 3,000 franga dhe pasaportën e saj të martën pasdite. Pastaj, ai u nis me BMW-në e tij të hirtë dhe la gruan e dëshpëruar zvicerane duke qëndruar në rrugë.

Polici shpëton gruan zvicerane në nevojë

Sipas gazetës, gruaja më parë e kishte lënë të takohej me të. Sidoqoftë, vushtrriasi nuk dukej se kishte qëllime romantike. Në vend të kësaj, ai u shfaq me një burrë tjetër në vendin e rënë dakord dhe grabiti zviceranen.

Gruaja e frikësuar më pas shkoi në polici. Aty ajo e përshkroi gjendjen e saj te oficeri i policisë, për shkak se ajo nuk dinte ku të shkonte pa dokumente dhe para, polici i ofroi strehë asaj në shtëpinë e tij.

Kapet kryesi

Derisa zvicerania u strehua te Kuqi dhe familja e tij, polici, së bashku me kolegët e tij në Mitrovicë, kontrolluan për dy burrat. I dashuri i saj u arrestua më vonë në qytetin e tij të lindjes, Vushtrri. Bashkëpunëtori i tij gjithashtu u kap. Ai ishte gati të kalonte kufirin.

Blerim Kuqi e ndihmoi gruan të merrte një pasaportë të re dhe të udhëtonte përsëri në shtëpi.
Telefonat celularë të vjedhur u siguruan nga hajdutët dhe iu dorëzuan pronares. Ambasada i dha asaj një pasaportë të re, shkruan gazeta. Ajo ishte në gjendje të shkonte në shtëpi të mërkurën.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).