Zjarri në Smirë të Vitisë dëmton 30 ari sipërfaqe

Viti – Në fshatin Smirë të Vitisë, raportohet se i dyshuari mashkull kosovar gjatë ndezjes së disa mbeturinave në një fushë, zjarri ka dal nga kontrolli dhe është djeg një sipërfaqe prej 30 ari, me sanë të viktimës mashkull kosovar.

Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS