Zjarri dëmton pesë hektar pyje në fshatin Rogoqicë të Kamenicës

Kamenicë – Në fshatin Rogoqicë të Kamenicës ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është përfshirë nga zjarri një pjesë e malit prej rreth 5 hektarësh.

Njësitë relevante policore dhe zjarrfikësit kanë dal në vendin e ngjarjes. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS