Zjarri del nga kontrolli, digjen 60 ari mal e 60 ari pemë

Kamenicë – Policia e Kosovës në Kamenicë ka pranuar një ankesë nga Ankuesi shqiptar i cili ka raportuar se më 07.11.2018 rreth orës 18:02, në fshatin Lajqiq, komuna Kamenicë, i dyshuari shqiptar kohë pas kohe e viziton pronën e tij në fshat dhe duke pastruar atë pronë ka ndezur një zjarr, ku zjarri del nga kontrolli dhe përhapet në ara të tjera me ç‘rast ankuesit i digjen rreth 60 ari mal dhe 60 ari të mbjella me pemë në vlerë të konsiderueshme.

Me vendim të prokurorit, rasti i referohet PTH në procedurë të rregullt njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).