Zhgënjeu presidentja

I pari i LDK-së është i zhgënjyer me vendimin e presidentes që nuk iu përgjigj Bllokut dhe pakicave për të çuar në Gjykatë pikën 127, ndërsa tha se në procesin e zhbllokimit të krizës janë të përfshirë, indirekt, edhe ndërkombëtarët

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, i rekomandon partisë rivale, PDK-së, që të lëshojë pe për zgjidhjen e krizës politike në Kosovë.

Në intervistë për “Zërin”, Mustafa tha se PDK-ja po e mban të bllokuar shtetin me 36 deputetët e saj, ndërsa këmbëngulë se zgjidhja e krizës do të bëhet në Kuvend nëpërmjet debatit dhe jo në takime liderësh siç pretendon presidentja, Atifete Jahjaga.

I pari i LDK-së është i zhgënjyer me vendimin e presidentes që nuk iu përgjigj Bllokut dhe pakicave për të çuar në Gjykatë pikën 127, ndërsa tha se në procesin e zhbllokimit të krizës janë të përfshirë, indirekt, edhe ndërkombëtarët./zeri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS