Zhegrova drejt Francës

Ylli kosovar do të preferonte ta vazhdojë karrierën në kampionatit francez, ku e duan Marseille e Lille

E ardhmja e Edon Zhegrovës mund të jetë e lidhur me kampionatin francez, shruan Gazeta Express.

Futbollisti kosovar është bërë objektiv i gjigantit të Ligue 1, Olympique Marseille.

Gjithashtu, 20 vjeçarin e pëlqen edhe klubi tjetër francez, Lille.

Menaxheri i futbollistit, Marc Van Osselaer e ka konfirmuar interesimin e klubeve franceze, krahas atyre angleze e italiane.

Sipas tij, opsioni më ideal për momentin për Zhegrovën do të ishte liga franceze, ku do ta kishte mundësinë të zhvillohet si futbollist.

Një transferim në Marseille do të ishte i mirëseardhur për përfaqësuesin kosovar, i cili aktualisht është i huazuar në Basel.

Klubi zviceran nuk e ka ndërmend ta shfrytëzojë mundësinë e blerjes së kartonit të futbollistit për 3,5 milionë euro.

Mediat angleze ditëve të fundit kanë raportuar se futbollistin e krahut të djathtë e duan edhe klubet angleze, Chelsea e Wolverhampton.

Në Itali, futbollistin e Genkut e pëlqen Lazio.

Sidoqoftë, me më shumë gjasë, Zhegrovën do ta shohim duke luajtur në Francë në sezonin që vjen. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).