Zgjedhjet parlamentare, Musliu: Do të vendosim pas takimit me ministrin Cakaj

Kryetari i LDP-së, Shqiprim Musliu deklaroi se partia që drejton do të dal me qëndrim pasi të realizojë takimin që pritet të ketë me ministrin e jashtëm shqiptar, Gent Cakaj.

“Si LPD, akoma nuk kemi një vendim përfundimtarë për të marrë pjesë apo jo, mirëpo do të presim rezultatet e bisedimeve që do të kemi me z.Gent Cakaj, ministër në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, i cili i ka ftuar në takim konsultativ të gjithë liderët shqiptar të Luginës për t’u dakorduar rreth një pjesëmarrje gjithëpërfshirëse në zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Serbi. Varësisht nga vlerësimi i Ministrisë së Jashtme të Republikës së Shqipërisë, do të jetë edhe qëndrimi i LPD-së”, deklaroi Musliu./Titulli.com/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).