Zënka verbale e dy taksistëve përfundon me lëndime, përdoret edhe thika

Gjilan – Policia e Kosovës Stacioni Policor në Gjilan është njoftuar për një incident që ka ndodhur këtu në Gjilan. Njësitet patrulluese i u janë përgjigjur rastit duke dal urgjencë në vendin e ngjarjes, nga hetimet e para mësohet se i dyshuari shqiptar dhe viktima që të dy punëtor-shofer në një kompani “Taksistësh” pas një zënke në mes veti fillimisht verbale më pas edhe janë kacafytur, ku i dyshuari ka shkuar në veturën e tij, e ka marrë një mjet të fort besohet (thikë) dhe e ka goditur viktimën duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore.

Viktima shqiptar shtetas i Kosovës pas një tretmani mjekësor në emergjencën e Gjilanit është dërguar për tretman të mëtejmë në QKUK në Prishtinë.

Nga i dyshuari është konfiskuar mjeti i fort (thika) me të cilin besohet se është goditur viktima.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i shtetit i cili ndaj të dyshuari ka lëshuar vendim mbi ndalimin prej 48 orë. Rasti është duke u hetuar njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS