Zeneli për mjekun që kreu vetëvrasje: Ai më ndihmoi shumë

Doktori i Stade de Reims, Bernard Gonzalez, që kishte ndihmuar Arbër Zenelin në rikuperimin nga lëndimi.

Zeneli ka zbuluar për mediat suedeze se si ai ishte ndihmuar nga doktori Gonzalez në këtë periudhë të vështirë për të.

“Ai ishte një person shumë i sjellshëm. Më ka ndihmuar shumë në kohën e lëndimit tim”, tha Zeneli për Fotbollskanalen.se.

Arbëri kishte pësuar një lëndim në ndeshjen Mali i Zi – Kosovë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020 derisa u rikthye në fushë vetëm në fillim të muajit mars. /IndeksOnline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).