Zeneli jep shpresë për rikthim më të shpejt nga lëndimi

Ylli i kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, është në rrugë të mirë për t’iu rikthyer fushave të blerta.

Në ndeshjet eliminatore për Euro 2020, kundër Malit të Zi, Zeneli kishte pësuar një dëmtim i cili do ta linte jashtë fushave për rreth 8 muaj (vazhdon).

Por, sot, anësori i Kosovës dhe skuadrës së Reims ka gëzuar adhuruesit e tij me foto dhe video të postuara në Instagram, përcjell lajmi.net.

Zeneli shihet teksa stërvitet nën ujë, duke bërë progres të madh drejt rikuperimit nga lëndimi i tmerrshëm që pësoi.

Numri 10 i Kosovës është një nga lojtarët më të rëndësishëm të kombëtares dhe rikthimi i tij është lajm i madh për kosovarët.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).