Zemaj paralajmëron lehtësim të masave anti-COVID

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, njofton se së bashku me Bordin Këshillues sot kanë diskutuar për situatën epidemiologjike në vend, duke parë mundësinë e lehtësimit të disa masave që janë në fuqi, raporton “Zeri.info”.

Ministri në detyrë tha se masat lehtësuese do të jenë vlerësim për respektimin e tyre nga qytetarët.

Sipas tij, statistikat në ECDC Kosovën e radhitin të fundit në rajon sa i përket shtrirjes së infeksionit, si dhe vdekshmërisë nga COVID-19.

“Kosova, duke e krahasuar me shtetet e tjera, vazhdon të ketë situatë të mirë të menaxhimit të COVID-19. Statistikat nga ECDC-ja Kosovën e radhitin të fundit në rajon sa i përket shtrirjes së infeksionit, si dhe vdekshmërisë nga COVID-19. Në takimin e sotëm me Bordin Këshillëdhënës kemi diskutuar për situatën epidemiologjike, duke parë mundësinë e lehtësimit të disa masave që janë në fuqi. Masat lehtësuese do të jenë vlerësim për respektimin e masave nga qytetarët”, njofton Zemaj përmes një postimi në “Facebook”. /Zëri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS