Zbulohet rroga e re e Rrahmanit, pas vazhdimit të kontratës

Amir Rrahmani ka arritur marrëveshje me Napolin për vazhdimin e kontratës.

Futbollisti kosovar ka qenë protagonist i ekipit italian në dy sezonet e fundit dhe kjo ka bërë që napolitanët të mendojnë ta “blindojnë” atë.

Dhe, mediat italiane raportojnë se aktualisht, përfaqësuesi kosovar paguhet 1,8 milionë euro në vit, përcjell “Gazeta Express”.

E me kontratën e re, ish-futbollisti i Dinamo Zagrebit dhe Veronës do ta ketë rrogën vjetore 2,5 milionë euro.

Trajneri Luciano Spalletti e sheh Rrahmanin si lider të mbrojtjes, mbi të gjitha pas largimit të Kalidou Koulibalyt.

Pra, Napoli po e vlerëson kontributin e Rrahmanit, duke e shpërblyer atë me një kontratë më të majme.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS