Zbulohet e ardhmja e Milot Rashicës, ai do të ‘shpëtojë’ Werder Bremenin pas largimit të tij

Liverpooli dhe Aston Villa kanë shprehur interesim për transferimin e Milot Rashicës.

Sipas ‘Deich Stube’, Werder Bremeni do ta shesë Rashicën këtë verë pas zërave për interesimin e Liverpoolit dhe Aston Villës, shkruan Zëri.info.

Thuhet se Werder Brmeeni do t’i bëjë dy transferime të përhershme në verë në rast të mbijetesës.

Saktësisht, të huazuarit, Omer Toprak dhe Leonardo Bittncourt do të nënshkruajnë kontrata me klubin gjerman.

Por, Rashica me shitjen e tij do t’i financojë këto marrëveshje pasi pritet të largohet.

Futbollisti vushtrrias mund të transferohet në Premierligë, pasi sipas mediave gjermane, ai do të transferohet në Liverpool për 38 milionë euro.

Por, edhe Aston Villa është në garë për transferimin e tij.

23-vjeçari ka shënuar dhjetë gola dhe ka dhuruar pesë asistime këtë edicion, teksa në tryezë ka shumë oferta./Zëri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).