RCCOLA

Zbulohen votat e Amir Rrahmanit për çmimin “The Best”, befason me përzgjedhjen

/ 1 minutë lexim

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani ka qenë pjesë e votave për çmimin e madh nga FIFA, “The Best”.
Amir Rrahmani ka votuar sulmuesin e Napolit, Victor Osimhen si më të mirin.

Kapiteni “Dardan” gjithashtu ka votuar edhe bashkëlojtarin tjetër te ekipi italian, Khvicha Kvaratskheila.

Kurse votën e fundit ia dha lojtarit të Kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi.

Fidanishtja

Kujtojmë që pikërisht Lionel Messi ishte fitues i këtij çmimi, duke mposhtur dyshen: Erling Haaland dhe Kylian Mbappe.
Amir Rrahmani’s vote for #TheBest Player 2023:

🥇 Victor Osimhen
🥈 Khvicha Kvaratskhelia
🥉 Lionel Messi pic.twitter.com/ZkageMYAY9

— Kosovar Football (@kosovarfootball) January 15, 2024