Zbogar: Ajo që ndodhi në Beograd ishte mesazh për Europën

Ngjarja e të martës mbrëma në Beograd, e kanë shqetësuar edhe Bashkimin Europian.Përfaqësuesi i Brukselit në Prishtinë, Samuel Zbogar, tha se pamjet e ndeshjes nuk ishin të këndshme.

“BE’së i vjen keq për atë që ndodhi në Beograd dhe në anën tjetër është një mesazh që duhet të bëjmë më shumë në pajtimin mes dy kombeve”, ka thënë ai në një deklaratë për Klan Kosovës.

Ai ka bërë thirrje që sporti t’i bashkojë e jo t’i ndajë kombet.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS