Zarbica bëhet me udhëheqje të re

Bashkësia Lokale në Zarbicë e zgjodhi këshillin e ri me kryetar Avni Musliu, nënkryetar Bastri Shabani, sekretar Bajram Selimi dhe arkatar Nevzad Avdullahu.

Pasi është mbajtur tubimi me qytetarë ku të pranishmit kanë propozuar anëtarët për këshillin e bashkësisë lokale, është caktuar data e zgjedhjeve për anëtarë ku më pastaj janë zgjedhur 9 anëtarë të Bashkësisë Lokale të Zarbicës. Zgjedhjet janë mbajtur më: 23.3.2018 në fshatin Zarbicë, dhe më datë: 26.3.2018 është zgjedhur përbërja e re e BL-Zarbicë.

Në këtë përbërje janë zgjedhur:
Kryetar: Avni Musliu
Nënkryetar: Bastri Shabani
Sekretar: Bajram Selimi
Arkatar: Nezad Avdullahu
dhe anëtarët tjerë të këshillit.

Ky këshill përfaqëson fshatrat; Zarbicë, Priboc, Novosellë e Epërme dhe Suharrnë. Selia e këshillit është në fshatin Zarbicë. /rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).