Yndyrat e ngopura mposhtin diabetin

Disa lloje të yndyrave të ngopura mund të mbrojnë nga zhvillimi i diabetit. Ky është krejt kundër nocionit se këto yndyra shtojnë rrezikun, thonë shkencëtarët.

Ata kanë zbuluar një lloj të yndyrave të ngopura, si jogurti, i cili redukton rrezikun për t’u prekur nga diabeti, lloji 2.

Por, llojet e tjera të marra nga mishi i kuq, apo pasi të keni konsumuar karbohidrate apo alkool, mund të jenë të dëmshme. Por, dallimi varet nga numri i atomeve të karbonit dhe zinxhirit të tyre që përmbajnë molekulat e yndyrave të ngopura.

Ata me numër 14, 16 dhe 18, ishin me rrezik më të lartë për tipin 2 të diabetit, që është një ndër sëmundjet më të zakonshme që prek rreth tre milionë në Britaninë e Madhe.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).