Ymeri: VV nuk e voton buxhetin për vitin 2018

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka thënë se VV do të votojë kundër buxhetit për vitin 2018, pasi, sipas tij, ky buxhet nuk ndryshon asgjë me atë të vitit paraprak.

Këtë ai e tha gjatë seancës që po mbahet për buxhetin 2018, transmeton Indeksonline.

Ai shtoi se edhe në vitin e kaluara flitej me optimizëm për rritje ekonomike si e arritur kryesore e Qeverisë, mirëpo, sipas tij më vonë u dëshmua e kundërta./zeri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).