Yllka Neziri dhe Faruk Brahimi fitojnë në zgjedhjet lokale në Norvegji

Zgjedhjet lokale në Norvegji u zhvilluan më 9 shtator

Ministri i Shtetit për Diasporë në Shqipëri, Pandeli Majko me anë të një statusi në Facebook ka njofuar se dy shqiptar kanë fituar zgjedhjet lokale në Norvegji.

Sipas Majkos, Neziri do të jetë pjesë e kuvendit komunal në qytetin e Sandefjord ndërsa Brahimi do të përfaqësojë shqiptarët në kuvendin komunal në qytetin e Sandnes.

Zgjedhjet lokale në Norvegji u zhvilluan më 9 shtator shkruan Albinfo.ch.

Yllka Neziri dhe Faruk Brahimi fitojnë në zgjedhjet lokale në Norvegji

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).