Ylli shqiptar i bashkohet Ronaldos në Juventusi?

Mbrojtësi shqiptar i Gjermanisë dhe Arsenalit, Shkodran Mustafi, mund të transferohet në Juventus.

Qendërmbrojtësi i Kombëtares së Gjermanisë, Shkodran Mustafi, është duke u vlerësuar nga Juventusi si alternativë nëse dështon transferimi i Diego Godinit, raporton Mirror, përcjell Express.

Corriere dello Sport pohon se Juventusi është duke bërë një plan të rastësishëm për të sjellë një qendërmbrojtës të ri në skuadër gjatë kësaj vere.

Mustafi pati një sezon dëshpërues në Arsenal dhe si pasojë nuk u ftua nga Gjermania në Kupën e Botës në Rusi. /Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).