Ylli i Kombëtares këput ligamentin e gjurit, duhet të operohet

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Amir Abrashi ka këputur ligamentin e gjurit të djathtë në ndeshjen e fundjavës në Bundesliga.

Kombëtarja shqiptare dhe Freiburg kanë marrë një goditje të madhe. Mesfushori Amir Abrashi në ndeshjen ndaj Hertah Berlinit ka këputur ligamentin e gjurit.

Lajmi është konfirmuar edhe nga skuadra gjermane, e cila njofton se lojtari do të operohet.

“Një kontroll më i detajuar në fillim të kësaj jave ka zbuluar dëmtimin e tij. Abrashi ka këputur ligamentin e kryqëzuar në gjurin e djathtë. Ai do t’i nënshtrohet një operacioni”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Ky është një lajm i keq edhe për Kombëtaren Shqiptare, që nuk mund të llogarit në shërbimet e tij për ndeshjet miqësore të marsit. /Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).