Xherdan Shaqiri paralajmëron Napolin para sfidës së ‘çmendur’ në Ligën e Kampionëve

Liverpooli do ta nis nesër kampanjën e re në Ligën e Kampionëve ku do ta synojë mbrojtjen e titullit të kampionit të Evropës.

Djelmoshat e Jurgen Klopp e nisin mbrojtjen e titullit në një sfidë të ‘çmendur’ pvrballë Napolit në “Sao Paolo” me fillim nga ora 21:00, shkruan Zëri.info.

Edhe mesfushori nga Kosova Xherdan Shaqiri i cili është pjesë e Liverpoolit është i ftuar për këtë ndeshje.

Përmes një postiminë rrjetin social “Twitter”, Shaqiri është tejet i entuziazmuar për nisjen e edicionit të ri në Ligën e Kampionëve.

“Liga e Kampionëve kthehet nesër”, shkroi Shaqiri.

Ndryshe, minutazhi i Shaqirit ka qenë tejet i ultë në ndeshjet e fundit te Liverpooli.

Ai ende nuk ka startuar nga minuta e parë në ndonjë ndeshje të Liverpoolit./Zëri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).