Xherdan Shaqiri mund të startojë në finale të Superkupës së Anglisë kundër Man City

Liverpooli dhe Manchester City do të luftojnë sonte për trofeun e parë për sezonin 2019/20.

Skuadra e Jurgen Klopp do të ketë punë me atë të Pep Guardiolës në finale të Superkupës së Anglisë, e cila do të zhvillohet sot në “Wembley” nga ora 16:00.

Liverpooli do të jetë me mungesa, Mane ende nuk është kthyer nga pushimet, kurse raportohet se vendin e tij mund ta zërë Xherdan Shaqiri.

Formacionet e mundshme sipas Daily Star:

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Van Dijk, Gomes, Robertson; Fabinho, Henderson, Wijnaldum; Salah, Firmino, Shaqiri.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).