Xhensila flet për raportet me koleget

Xhensila është një këngëtare shumë e njohur dhe me vokalin më të ëmbël që ka skena shqiptare.Për një kohë shumë të shkurtër ajo rrëmbeu zemrat e publikut me këngën dhe stilin magjepsës, Këngëtarja është e fejuar më Besart Kallakun, Gjinin e portokalis.

Kujtojmë që vite më pare ajo ka marre pjese edhe në “Top Fest”, ku mahniti me zërin e saj, shkruan IndeksOnline.

Ajo gjithashtu u bë e njohur në talent show “Ethet e se premtes mbrëma”. Xhensila atëherë ishte vetëm 14 vjeç . Ne Top Fest 9 prezantohet për here të peste. Duke filluar nga Top Fest 5 nuk ka munguar në asnjë edicion të tij .

Qe atëherë këngëtares nuk i ka munguar suksesi, ajo ka sjellë shumë hite madje edhe shumë bashkëpunime që dolën të jenë mjaft të suksesshme, duke u sjelle epitetin këngëtares më të dashur dhe me të talentuar.

Përveç zërit, Xhensila shquhet edhe për bukurin që posedon, madje konsiderohet ndër femrat me natyrale, ku aspak nuk e ka problem të shfaqet pa grim.

IndeksOnline ka zhvilluar një intervistë me këngëtaren ku ajo ka folur për projektet në te ardhmen, madje ka treguar edhe raportin e saj me koleget e tjerë, por edhe mendimin e saj për Kosovës.

IndeksOnline: Sa jeni e kënaqur në bashkëpunimin me Kidën?

Xhensila Myrtezaj: Ka qenë bashkëpunim shumë i frytshëm, kënga ka kaluar edhe pritshmërie e mia. Me Kidën përveç bashkëpunimit kemi edhe një shoqëri të mirë me njëra tjetrën.

IndeksOnline: A pritet ndonjë kënge tjetër, ose bashkëpunim i ri?

Xhensila Myrtezaj: Aktualisht po punoj për një projekt të ri, por çdo gjë në kohën e duhur, pasi momentalisht kënga me Kidën vazhdon të jetë ‘on top’.

IndeksOnline: Me mire Kosova apo Shqipëria për të jetuar sipas jush ?

Xhensila Myrtezaj: Te dyja janë Shqipëri.

IndeksOnline: Me cilën nga koleget e estradës ke raporte me te mira?

Xhensila Myrtezaj: Nuk kam marrëdhënie të këqija me askënd. Kuptohet pastaj me Kidën.

IndeksOnline: Nëse jo këngëtare cili do te ishte profesioni tjetër?

Xhensila Myrtezaj: Diçka qe do kishte lidhje me TV.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).