Xhelili dhe Isufi shpalosin platformat e tyre para anëtarësisë së LVV

Gjilan – Dy kandidatët për kryetar të Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje! në Gjilan, sot kanë shpalosur platformën e tyre, para anëtarësisë, strukturës dhe aktivistëve. Ali Xhelili dhe Nevzad Isufi, prezantuan planifikimet e punës së tyre nëpërmjet platformës së paraqitur para të pranishmëve, ku folën për prioritetet dhe ndryshimet që do t`i sjellin Lëvizjes.

Kjo shpalosje e platformave mori edhe karakter diskutues, nëpërmjet pyetjeve të parashtruara e që i adresoheshin pikërisht dy kandidatëve, e që kishin të bënin me funksionimin e Lëvizjes.

Xhelili dhe Nevzadi, sipërfaqen një fushatë demokratike dhe fer, duke zhvilluar një diskutim mjaft efektiv dhe relaksues në mes vete. Ajo që u konstatua, ishte qe për të dy, interesi kryesor është e mira e Lëvizjes dhe mbarëvajtja e procesit zgjedhor. Proces ky, që ne diskutim edhe me Qendrën, është marrë vendim që të finalizohet më 14 korrik dhe jo më 15 korrik siç është vendosur në fillim, për shkak të finales së Kampionatit Botëror në Futboll thuhet në njoftimin e LVV në Gjilan./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).