Xhandarmëria serbe patrullon brenda territorit të Kosovës

Kamenicë – Selver Lenjani ka arritur të bëjë disa foto ku shihen xhandarmëria serbe teksa patrullon në brendi të territorit të Kosovës.

Në këto foto që i ka siguruar Selver Lenjani përfaqësues i fshatit Karaqevë shihen xhandarmëria serbe teksa patrullon në brendi të territorit të Kosovës raporton rajonipress.

Sipas, Lenjanit patrullimet janë bërë prej rrugës së Breznicës tek vendi i quajtur “Quka” e që del pastaj tek vendi tjetër “Qafa”.

”Jemi të shqetësuar sepse kjo ka ndodhur ditën e enjte rreth orës 12.00. Kërkojmë urgjentisht nga KFOR-i dhe mekanizmat e tjerë të sigurisë që të merren me këtë rast sepse nuk është hera e parë që xhandarmëria serbe provokon banorët dhe territorin e Kosovës e papenguar nga askush” tha Lenjani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).