Xhaka: Pres me padurim, që të luaj bashkë me këtë futbollist

Granit Xhaka ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të Arsenalit. Mesfushori kosovar ka thënë se pret me padurim momentin që të luajë në mesfushë bashkë me Thomas Parteynin.

Sipas Xhakës, Partey do të sjellë freski dhe kualitet në lojën e Arsenalit.

“Të gjithë në klub jemi të lumtur që kemi tani në skuadër një futbollist me cilësi të mëdha si Partey. Ai do të sjellë një mentalitet më ndryshe, ekuilibër në lojën tonë dhe mentalitetin fitues. Ai ka luajtur në Atletico Madrid, një lloj tjetër i futbollit dhe kjo mund të ndikojë për të mirë te ne. Mendoj se kam punuar shumë dhe do të jap më të mirën time për klubin” ka thënë Xhaka./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).