Xhaka mësoi nga Botërori

Granit Xhaka thotë se mësoi shumë nga Kampionati Botëror, i cili u mbajt në Brazil.

Mesfushori kosovar e përfaqësoi Zvicrën, duke shkuar deri në të tetën e finales, që konsiderohet si sukses për “Helvetikët”.

“Botërori i Brazilit ka qenë një eksperiencë e jashtëzakonshme për mua. Shpresoj që mund t’i marr beneficionet në aspektin sportiv dhe human”, deklaroi 21 vjeçari për uebfaqen “express.de”.

Tash, prishtinasi e ka mendjen tek ekipi aktual, Borussia Monchengladbach dhe duket se nuk do të largohet gjatë kësaj vere. “Me Borussian synoj të luaj vazhdimisht dhe ta kem një sezon pozitiv”, përfundoi Xhaka.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).